Наслідки негоди на Сокирянщині визнано надзвичайною ситуацією регіонального рівня


  • 10/06/2019
Наслідки негоди на Сокирянщині визнано надзвичайною ситуацією регіонального рівня

В райдержадміністрації відбулось позачергове засідання районної комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за участю голови районної державної адміністрації Петра Бескупського, заступника голови  районної ради Олексія Бойка, сільських голів та представників профільних служб.

Темою засідання став хід ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що виникла на території населених пунктів району внаслідок сильних опадів, яких, за даними гідрометеорологічних служб, у травні-червні випало до двох місячних норм.

Як зазначають фахівці профільних служб на території Сокирянського району зазнали пошкодження об’єкти інфраструктури, частково пошкоджені покриття Василівського ДНЗ «Суничка». В селах Василівка та Ожеве підтоплено житлові будинки та господарські споруди. Пошкоджено гравійне покриття доріг комунальної форми власності у шести населених  пунктах району. Розмиті під’їзні гравійні дороги загального користування до населених пунктів району. Всього на території району постраждало: 1 об’єкт соціальної сфери, 2 індивідуальних житлових будинки, зруйновано та пошкоджено 34,5 км доріг, пошкоджено 2 мости. Частково пошкоджено посіви сільськогосподарських угідь.

Відтак, членами комісії обговорено масштаби надзвичайної ситуації, об’єми ремонтних робіт та їх приблизну вартість. Окрім того, керівникам відповідних служб, а також сільським головам визначено завдання невідкладно поповнити резерв паливно-мастивних матеріалів, гравійно-піщаної суміші, з тим аби цілодобово бути на готові до ліквідації наслідків негоди.

На сьогодні необхідні кошториси для відшкодування витрат сформовано та подано до профільного управління обласної державної адміністрації.

Нагадаємо, що в п’ятницю, 07 червня Чернівецький обласний штаб ТЕБ та НС на своєму засіданні прийняв рішення про введення стану надзвичайної ситуації регіонального рівня у 4 районах області – Сокирянському, Новоселицькому, Сторожинецькому та Вижницькому. Ці райони найбільше постраждали від опадів зливного характеру упродовж останніх тижнів: підтопленя, зриви переходів, вихід води на дорогу, зсуви тощо.

 

Коментарі