Сокирянщина маланкувала та колядувала

Сокирянщина маланкувала  та колядувала

Сьогодні, 11 січня, жителі з усіх населених пунктів району зібралися на просторій площі нового Палацу культури на  щорічному районному фестивалі щедрівок та колядок. Традиційне свято «Від Різдва Христового до Йордана» дозволяє продемонструвати місцевий колорит кожного населеного пункту району, а також створити гарний настрій та емоції учасникам свята.

Тож під голосні барабани та бубни учасники маланкових гуртів рушили колоною в феєричному дійстві. Серед персонажів - Діди Морози, Снігурочки, чорти, кози та коні.

З вітальним словом до присутніх звернулися голова районної державної адміністрації Петро Бескупський, голова районної ради Василь Козак. За  їх словами такі заходи як сьогоднішній, мають надзвичайно важливе значення для українців, бо це наша історія, це наші звичаї і традиції. Вони подякували учасникам  за збереження обрядів, привітали з новорічно – різдвяними святами, побажали добробуту у кожну родину.   

Відтак, гості поринули в насправді казкове дійство, рівному якого немає ніде у світі. Тут поєдналися щирі українські колядки та щедрівки, театралізовані вертепи та традиційні прадавні Маланки. В виступах - звичаї і традиції кожного окремого села. Свято вдалося, а легенький новорічний морозець додав смаку домашній куті та випічці, традиційним напоям.  Милувала око виставка  новорічно – різдвяної атрибутики, зроблена руками талановитих дітей Сокирянщини та народними майстрами.