Вимушені переселенці із зони проведення АТО, які раніше подавали заяви на оформлення закордонного паспорта, можуть отримати документи за місцем перебування

Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

Державна міграційна служба фіксує багато звернень мешканців Донецької та Луганської областей, які подали заяви на оформлення закордонного паспорта за місцем проживання, але не отримавши документ змушені були залишити свої домівки та тимчасово переїхати до інших регіонів України.

На сьогоднішній день проблему цих громадян частково вирішено, і у більшості випадків вони можуть отримати паспорт громадянина України для виїзду за кордон за місцем тимчасового перебування. Це можливо тільки у випадках, якщо станом на момент звернення громадянина до міграційної служби паспорт ще не було виготовлено та відправлено до місця подання документів.

Перевіривши стан виготовлення паспорта на сайті Державного центра персоналізації документів, у випадку, якщо паспорт ще не відвантажено, громадяни, зареєстровані у Донецькій та Луганській областях, які тимчасово перебувають в інших регіонах України, повинні негайно звернутися до ДМС України одним (будь-яким) з наступних способів:

1. Особисто звернутися із письмовою заявою до громадської приймальні ДМС України (м. Київ, вул. Володимирська, 9);

2. Відправити скановану копію заяви на електронну скриньку hotline@dmsu.gov.ua Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ;

3. Особисто подати заяву до найближчого територіального органу ДМС України (обласного управління).

У заяві на ім’я Голови ДМС України Радутного С.І. необхідно вказати повністю прізвище, ім’я, по-батькові та код платника податку заявника, дату та місце подання документів на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, а також обласний центр на території України, у якому заявнику зручно отримати паспорт.

На сьогоднішній день ДМС України опрацьовує питання анулювання виготовлених паспортів, які були доставлені до місця видачі в зоні проведення АТО але не отримані громадянами за їх заявами.

-