Сьогодні зарплата «в конверті», а в майбутньому що?

Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

Страхувальники, які здійснюють діяльність у бюджетній сфері, щомісячно здійснюють відрахування внесків до Пенсійного фонду за застрахованих осіб (держслужбовців, учителів, лікарів та інших працівників бюджетних організацій). Водночас, суб’єкти малого та середнього бізнесу знаходять безліч схем для ухилення від сплати внесків. Продовжується ганебна практика виплати зарплати «у конвертах», або нижче законодавчо встановленої, що позбавляє працівників на соціальний захист у майбутньому, оскільки до страхового стажу для призначення соціальних виплат не включаються періоди, за які не сплачені страхові внески або сплачені у сумі, меншій від мінімального страхового внеску.

Тіньова зайнятість населення автоматично зменшує надходження до Пенсійного фонду, таким чином обмежує фінансові можливості пенсійної системи. Вже робочим процесом стали перевірки суб’єктів підприємницької діяльностів Сокирянському районі робочою групою з питань легалізації трудових відносин та забезпечення створення нових робочих місць, членом якої є спеціаліст управління Пенсійного фонду.Основним питанням діяльності групи є не тільки виявлення фактів прихованої робочої сили, а також проводиться  роз’яснювальна робота щодо залежності трудового стажу від сплаченого єдиного внеску до Пенсійного фонду.

Так, станомна 19 листопада 2012року за участю спеціаліста управління Пенсійного фонду України в Сокирянському районі разом з робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення проведено 22 рейди, під час яких перевірено 98 суб’єктів підприємницької діяльності щодо дотримання законодавства про оплату праці. За результатами перевірок виявлено  неофіційно працюючих 60 осіб, з них 46 осіб в подальшому працевлаштувалися. Під час рейдів розповсюджені інформаційні листівки про сплату єдиного внеску, про добровільну участь у пенсійній системі.

Мета робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення – це більш детально роз’яснити людям про пріоритети легального заробітку, задуматися над своїм майбутнім та заздалегідь подбати про фінансову стабільність при досягненні пенсійного віку.

 

Оксана Цибульська, начальник відділу ­­­­­­­­по контрольно-перевірочній роботі.

-