Нові правила сплати єдиного соціального внеску для підприємців

Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

У зв’язку із набранням чинності 13.10.2012 року Закону України від 18.09.2012 №5292-VI „Про внесення змін до статей 9 і 25 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Закон)”, змінено строки сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для фізичних осіб – підприємців та самозайнятих осіб.

Категорія платників 

Термін сплати єдиного внеску

Звітний період

 

Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.    

 до 15 березня,    

 до 15 травня,         

до 15 серпня,

 до 15 листопада      

           

у вигляді авансових платежів у розмірі 25% річної суми єдиного внеску, остаточний розрахунок до 10 лютого наступного за звітним роком.

 

Календарний рік, до 1 квітня наступного за звітним роком

 

Фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей таких осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.    

 

Щомісячно до 20 числа у вигляді авансового платежу           

 До 20 січня,

 до 20 квітня,

 до 20 липня,

 до 20 жовтня                       

 

остаточний розрахунок

 

Календарний рік, до 1 квітня наступного за звітним роком

 

Особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності (адвокати, нотаріуси).    

До 1 травня року наступного за звітним.

 

Календарний рік, до 1 квітня наступного за звітним роком

 

 

НАГОЛОШУЄМО, що за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування внеску накладається штраф у розмірі 10% від несплачених сум та нараховується пеня в розмірі 0,1% від суми сплати за кожний день простроченого платежу.

-